Cerrik

Lajmi i fundit/ Miratohen shpronësimet për projektin e parkimit publik në Cërrik. Çfarë duhet të bëni

Këshilli i Ministrave vendosi sot me propozimin e ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë private, që preken nga realizimi i projektit “Ndërtimi i parkimit publik, lulishte e ndriçim”, Bashkia Cërrik. Shpronësimi bëhet në favor të Bashkisë Cërrik. Pronarët kompensohen në …

Lexo më shumë »

Cërrik, koncert bamirësie në ndihmë të 12 vjeçarit të sëmurë

Bashkia Cërrik në bashkëpunim me kryetaren e qendrës MEDPAK Znj.Klodiana Kavaja, organizuan në kinemanë e qytetit një koncert bamirësie për të ndihmuar financiarisht Aleksandro Mëhalla, 12 vjeçari i cili vuan nga leuçemia. Në këtë koncert bamirësie u bënë bashkë bashkia Cërrik, qytetarë e këngëtarë, të cilët dhanë kontributin e tyre …

Lexo më shumë »

Elbasan/Aksidentoi të moshuarin dhe e hodhi në kanal për të fshehur gjurmët. Arrestohet pas 10 ditësh 48-vjeçari

Mbrëmjen e 11 janarit një aksident automobilistik u rregjistrua në aksin rrugor Thanë – Elbasan. Në atë mbrëmje u konstatua një 83-vjeçar i pa jetë. I moshuari ishte përplasur nga një mjet i cili më pas ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Pas 10 ditësh punë intensive hetimore të kryer …

Lexo më shumë »