Monday , January 30 2023

Uncategorized

Auto MotoPark Elbasan/ Llatja: Vijon me ritme të larta puna me infrastrukturën në Krastë       

Falë mbështetjes së Qeverisë Shqiptare, përmes FSHZH dhe Bashkisë Elbasan, po vijon vrullshëm puna me infrastrukturën ndërlidhëse dhe urbanizuese për zonën ku do të ngrihet Auto Moto Parku (AMP) i parë shqiptar, në Krastë, Elbasan. Aktualisht po punohet sipas projekteve të planit të ri rregullues me pritat lumore dhe akset …

Lexo më shumë »

Elbasani feston 78-vjetorin e Çlirimit/ Llatja: Një krahinë e rëndësishme që i ka dhënë shumë Shqipërisë

Përfaqësues të pushtetit lokal, deputetë të Elbasanit, familje të dëshmorëve të rënë në luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare, kanë përkujtuar sot 78 vjetorin e çlirimit të Elbasanit. Në këtë ceremoni organizuar tek Lapidari i Dëshmorëve të Brigadës së XV Sulmuese ka qenë i pranishëm edhe drejtuesi politik i qarkut Damian Gjiknuri, …

Lexo më shumë »

E rëndë/ Shfaq probleme shëndetësore pasi shoqërohet në komisariat, 32-vjeçari ndërron jetë në spital (Emri)

Një 32-vjeçar i shoqëruar nga policia në Komisariatin nr 3 në Tiranë ka shfaqur probleme shëndetësore dhe më pas ka ndërruar jetë në spital. Rreth orës 23:07, Patrulla e Përgjithshme e Komisariatit të Policisë Nr. 3 Tiranë, gjatë kontrollit, kanë konstatuar në rrugën “Riza Cuka” një 32-vjeçar të cilit i …

Lexo më shumë »

Incineratorë, deputeti Elbasanit: Mali ulëret për korrupsionin e qeverisë, landfilli është tërësisht jashtë çdo standardi

Luçiano Boçi ka akuzuar qeverinë se qëllimisht ka penguar nisjenen e punës së incineratorit  të Elbasanit. Në një postim të tijin në Facebook, Boçi shkruan se landfilli është jashtë çdo standarti. “Megjithëse vendi është dampa (gropë e ndërtuar qëllimisht) e ish-Kombinatit Energjetik, nga gropë plehrash tani e kemi mal plehrash. …

Lexo më shumë »