Sunday , May 22 2022

Front Page

Ish-shefi i CIA-s paralajmëron luftë me Rusinë. “Mjafton ky gabim që të shkojmë në katastrofë”

Ish-shefi i CIA-s dhe ish-sekretar amerikan i mbrojtjes, Leon Panetta ka paralajmëruar se konflikti me Moskën mund të çojë në luftën Rusi-Perëndim. Sipas tij, mjafton një raketë e lëshuar pa dashje që të çojë Perëndimin dhe Rusinë në një luftë katastrofike, shkruan Spiegel. Sot lufta Rusi-Ukrainë ka hyrë në ditën …

Lexo më shumë »

Historia e pazakontë e 2-vjeçares që rrezikoi të humbiste këmbën si shkak i flokëve të mamasë

Prej disa ditësh, historia e Gemma Fraser, mamasë 35-vjeçare nga qyteti skocez i Edinburgh-ut është shndërruar në titullin kryesor të gazetave britanike dhe jo vetëm. Gruaja e re, e cila me profesion është gazetare, mama e dy vajzave ka paralajmëruar të gjithë prindërit të tregohen të kujdesshëm pasi një gabim …

Lexo më shumë »

Zbulohet virusi i rrallë japonez që transmetohet nga mushkonjat/Shkakton enjtje të trurit…

Një alarm i shëndetit publik është lëshuar pas rastit të parë të konfirmuar njerëzor të një virusi të rrallë të transmetuar nga mushkonjat në Queensland të Australisë. Personi kohët e fundit udhëtoi në të gjithë Queensland-in jugor dhe po trajtohet në një spital në Brisbane, raporton elbasaniplus Virusi i encefalitit …

Lexo më shumë »