Ekonomi

Kryetari i Bashkisë Elbasan takim me fermerët/Programe për nxitjen e teknologjisë moderne në bujqësi

Sot, kryetari i Bashkisë Elbasan realizoi një takim të rëndësishëm me fermerët e Elbasanit, duke vënë theksin në thellimin e bashkëpunimit për avancimin e sektorit të blegtorisë dhe bujqësor. Në një postim të publikuar në faqen zyrtare, kryetari shprehu synimin për të intensifikuar bashkëveprimin dhe për të gjetur zgjidhje inovative …

Lexo më shumë »

Elbasan/Humb jetën gjatë punës elekriçisti

Tragjedi në Elbasan: Sot, rreth orës 12:45, elektricisti A. T., 62 vjeç, humbi jetën në fshatin Muçan ndërsa punonte për riparimin e një defekti në një kabinë elektrike. Dyshohet se ai ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Grupi hetimor është në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të rastit. Njoftimi …

Lexo më shumë »