Friday , December 9 2022

Jeto Gjelbër

Inceneratori i Elbasanit, Gledian Llatja: Gjëja më e mirë që i është bërë këtij qyteti! Më parë s’luheshin ndeshjet e futbollit prej tymit

Kreu i Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja ka raportuar në Komisionin Hetimor për inceneratorin e Elbasanit. Ai ka deklaruar se inceneratori ka punuar që nga dita e parë që është vënë në punë, por është ndaluar që kur është vendosur në sekuestro inceneratori nga prokuroria. Ndërtimin e inceneratorit, për kreun …

Lexo më shumë »

Nuk i kthyen përgjigjë prokurorisë për nivelin e ndotjes, nisin hetimet për drejtuesit e zyrës së Mjedisit në Elbasan e Berat

Drejtues dhe punonjës të agjencisë së rajonale të mjedisit, të Elbasanit, Beratit dhe njësive administrative nuk kanë bashkëpunuar me Prokurorinë për nivelin e ndotjes të ajrit dhe shkaktarët e saj. Hetuesit ju kanë dërguar 3 herë shkresa dhe ju kërkuan të përgjigjeshin zyrtarisht për detyrat e kryera, por ata kanë …

Lexo më shumë »

Nga Luciano Boci: AVOKATIA POLITIKE E NJË KRIMI

Dje përfaqësuesit e mazhorancës nxituan të mbulojnë me plehra procedurën korruptive të inceneratorit të Elbasanit të vënë në sekuestro nga SPAK. Në Elbasan inceneratori është ndërtuar, por ai nuk është teknologjia më e mirë. Inceneratori është aty, por është i ndërtuar me një skemë mafioze grabitëse të drejtuar nga Rama. …

Lexo më shumë »

“Skenë krimi”, deputetët i “zenë derën” inceneratorit të Elbasanit që futi ish-ministrin në burg. “Prit e çun iher…” debate mes deputetëve.

Deputetët e Komisionit Hetimor për Inceneratorët kanë mbërritur në inceneratorin e Elbasanit pas mbledhjes së mesditës së sotme që u shoqërua me debate. Ata kryen një inspektim mbi aktivitetin e këtij inceneratori që ishte në qendër të skandalit disa milion euro, duke bërë që të arrestohej ish-ministri Lefter Koka si …

Lexo më shumë »