Jeto Gjelbër

Zjarri te “Kurum”, eksperti ngre alarmin: Ndotja katastrofike, janë djegur lëndë kancerogjene

Pas rreth 20 orësh, është shuar zjarri në pikën e grumbullimit të skrapit në fabrikën “Kurum”. Report Tv solli pamjet teksa tymi përhapej në ajër, duke shkaktuar ndotje për të dytën ditë radhazi në Elbasan. Ambientalisti nga Elbasani, Ahmet Mehmeti në një intervistë për Studio Live në Report Tv me …

Lexo më shumë »

Një nga plazhet më të bukura në Jug të Shqipërisë bëhet publik, policia heq çadra dhe shezlonget e privatëve

Katër administratorë të bizneseve në plazhin e Gjipesë në Himarë janë proceduar penalisht nga Policia, pasi kishin vendosur çadra dhe shezlongë pa leje, duke zënë hapësirën publike.  Siç shihet dhe nga pamjet e shperndara nga policia e shtetit, plazhi tashmë është publik dhe atje janë vendosur turistët me çadra kampingu. …

Lexo më shumë »