Monday , June 27 2022

Arkivat e tag-eve: ElbasaniPlus

Aksident i rëndë në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji. 2 mjete janë përplasur kokë më kokë me njëra tjetrën Ambulanca dhe policia kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, raporton elbasaniplus. Nga raportimet e para mësohet se nuk ka të plagosur dhe dëme të shumta materiale

Lexo më shumë »

Sot në orën 16:00, pranë Turizmit, do të firmoset një peticion për dekomunistizimin.

Iniciativa për këtë peticion është ndërmarrjë nga Instituti për Demokraci për Media e Kulturë dhe Fondacioni “Konrad Adenauer”, të cilët në bashkëpunim me partnerët organizojnë në datat 17-26 shkurt edicionin e 7-të të “Ditëve të Kujtesës”. Sot në orën 16:00, pranë Turizmit në Elbasan, do të mblidhen firma për këtë …

Lexo më shumë »

Elbasan/Merr flakë dyqani i pajisjeve elektrike në lagjen “28 nëntori”

Një dyqan me pajisje elektrike është djegur pjesërisht mbrëmjen e sotme në lagjen “28 nëntori” në Elbasan, raporton elbasaniplus. Sipas njoftimit të policisë paraprakisht dyshohet se shkak është bërë një shkëndijë elektrike, megjithatë grupi hetimor është në vengjarje për të zbuluar së çfarë ka ndodhur. Njoftimi i policisë Më datë …

Lexo më shumë »