Sport

ELBASANI NË FESTË, AF NË SUPERIORE

Spektakël i madh në qytetin e Elbasanit. Ngjitja në Kategorinë Superiore të ekipit të Elbasanit, është cilësuar si një fitore e madhe për ekipin, mbarë tifozët por edhe qytetarët elbasanas.Gjatë të gjithë pasdites së sotme, ekipi dhe Elbasani ka festuar titullin kampion në kategorinë e parë në futbollin kombëtar. Nën …

Lexo më shumë »

BLLOKOHET QYTETI, ELBASANI NË FESTË

Nga Miranda Sadiku Këtë mbrëmje (e enjte) Elbasani feston titullin kampion në kategorinë e parë në futbollin kombëtar dhe pas shumë vitesh ngjitjen në Kategorinë Superiore.Për t’u dhënë mundësi qytetarëve të festojnë këtë event të rëndësishëm për qytetin, bashkia kabllokuar bulevardin “Aqif Pasha” për qarkullimin e mjeteve prej orës 16:00-24:00.Pas …

Lexo më shumë »