Tuesday , July 5 2022

Sport

Real Madrid nuk i ndahet Barçës, mund 3-0 Valencian

Barcelona telefonon dhe Real Madrid përgjigjet. Madrilenët nuk i ndahen blaugranëve në luftën për titullin kampion dhe pas disa vështirësive në pjesën e parë likuiduan Valencian në stadiumin “Alfredo Di Stefano”. Djemtë e Zidane fituan pastër 3 me 0 pas një pjesë të dytë fantastike ku Benzema dhe Asensio dhuruan …

Lexo më shumë »

Rinovim për Van Dajk, bëhet më i paguari te Liverpuli!

Virxhil Van Dajk nuk do të lëvizë nga Liverpuli. “The Sun” raporton se qendërmbrojtësi i fuqishëm holandez ka gjetur marrëveshjen me “Reds”-at për një rinovim të majmë. Ish-mbrojtësi i Sauthemptonit do të firmosë një kontratë të re 5-vjeçare që do t’i sjellë plot 13 milionë euro në sezon. Holandezi do …

Lexo më shumë »