Sport

Elbasanasi Sadiku gjen skuadër të re, firmos me…

Armando Sadiku është zyrtarisht lojtar i skuadrës së Cartagena, ekip që militon në Ligën e dytë spanjolle. Sulmuesi shqiptarë ka firmosur kontratë 1 vjeçare me skuadrën spanjolle, me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër. Kampionati Botëror i atletikës, Luiza Gega kualifikohet për në finale Shqiptari në ditët në vijim …

Lexo më shumë »

Elbasani ka një tjetër motiv për të bërë tifo për Interin, ai quhet Kristjan Asllani. Intervista e parë me fanelën zikaltër e mesfushorit elbasanas

Interi ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit shqiptar Kristjan Asllani (2002) nga Empoli në formë huazimi njëvjeçar për 4 milionë euro me detyrim blerjeje pas një viti edhe për 10 milionë euro të tjera. Paga e futbollistit të lindur në Elbasan do të jetë 1.2 milionë euro në sezon dhe …

Lexo më shumë »