Elbasan: 17-vjeçari nën kujdesin e mjekëve pas dyshimeve për vetëhelmim me fotoksinë

Mbrëmjen e djeshme, familjarët e një 17-vjeçari kanë kërkuar ndihmë mjekësore në spitalin Rajonal të Elbasanit, pas dyshimeve se mund të ketë përdorur fotoksinë. Nuk ka të dhëna për gjendjen e tij shëndetësore, ndërsa vazhdon të jetë nën kujdesin e mjekëve.

Detajet rreth ngjarjes dhe arsyet që mund të kenë çuar në këtë situatë ende nuk janë të pasqyruara, ndërsa autoritetet lokale po hetojnë për të përcaktuar ngjarjen dhe rrethanat.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.