Gramsh

DVP Elbasan/Vihen në pranga 3 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin B. C., 24 vjeç, pasi u kap duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Cërrik arrestuan shtetasit K. U., 48 vjeç dhe Sh. U., 58 vjeç, pasi dyshohet se për shkak të një konflikti …

Lexo më shumë »

Tragjedi në Gramsh: 4 persona janë mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës

Rreth orës 19:00, një telefonatë urgjente ka arritur në Sallën Operative të Komisariatit të Policisë Gramsh dhe ka njoftuar se 4 shtetas dyshohet se janë mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës. Në reagim të menjëhershëm, shërbimet e policisë, grupi hetimor dhe zjarrëfikësit kanë shkuar në vendngjarje për t’u angazhuar …

Lexo më shumë »