Friday , December 9 2022

Gramsh

Ushtarët shqiptarë përleshen me tre agjentë rusë. Tentuan të hynin në Uzinën e Aŗmëve në Gramsh

I kontaktuar nga gazetari i Abc, Aldo Kozarja, Drejtori i Uzinës së Armëve në Gramsh, Lorenc Zani, theksoi se 3 persona janë afruar pranë Uzinës, dhe në momentin që janë pikasur ga ushtarët ka patur një përplasje fizike mes tyre. Gjatë përleshjes dy nga ushtarët shqiptarë kanë mbetur të plagosur, …

Lexo më shumë »

Sherr me kaçavida, zjarrvënie dhe drejtim i mjetit në gjendje të dehur. Policia Elbasan jep njoftimin zyrtar

Specialistët për Hetimin e Kŗimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan aŗrestuan në flagrancë shtetasin E. B., 19 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, në lagjen “Emin Matraxhiu”, ka goditur me send të fortë (kaçavidë) shtetasin A. D., 23 vjeç, banues në Elbasan, i cili …

Lexo më shumë »

“Niveli i ujit përbën rrezikshmëri” Bashkitë e Elbasanit kërkojnë ndihmë. Ministria nuk i përgjigjet

Si pasojë e intensitetit të reshjeve të shiut ka pasur rritje të nivelit të lumenjve dhe përrenjve. Bashkitë më të prekura janë Gramshi dhe Peqini, ku nevojitet zbrazja e rezervuarëve, të cilat janë në nivele kritike dhe mund të rrezikojnë të përmbysin fshatrat. Kjo problematikë u evidentua nga Nënkryetarja e …

Lexo më shumë »