Gramsh

Ekzekutoi me sopate bashkëshorten, më pas vëllain e tij! Detaje të reja nga krimi i dyfishtë në Gramsh

Policia e Gramshit ka dalë me njoftimin zyrtar për krimin e dyfishtë në fshatin Tervol, ku 80-vjeçari Xhevit Sinani, vrau me spatë bashkëshorten e tij, Zeqine Sinanin dhe vëllain Shaqir Sinanin. Sipas policisë, 80-vjeçari fillimisht vrau bashkëshorten e tij, Zeqinen e cila ndodhej në banesë. Më pas, autori ka dalë …

Lexo më shumë »

Ushtarët shqiptarë përleshen me tre agjentë rusë. Tentuan të hynin në Uzinën e Aŗmëve në Gramsh

I kontaktuar nga gazetari i Abc, Aldo Kozarja, Drejtori i Uzinës së Armëve në Gramsh, Lorenc Zani, theksoi se 3 persona janë afruar pranë Uzinës, dhe në momentin që janë pikasur ga ushtarët ka patur një përplasje fizike mes tyre. Gjatë përleshjes dy nga ushtarët shqiptarë kanë mbetur të plagosur, …

Lexo më shumë »

Sherr me kaçavida, zjarrvënie dhe drejtim i mjetit në gjendje të dehur. Policia Elbasan jep njoftimin zyrtar

Specialistët për Hetimin e Kŗimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan aŗrestuan në flagrancë shtetasin E. B., 19 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, në lagjen “Emin Matraxhiu”, ka goditur me send të fortë (kaçavidë) shtetasin A. D., 23 vjeç, banues në Elbasan, i cili …

Lexo më shumë »