Gramsh

Aksi rrugor Elbasan-Gramsh. Makina bie në humnerë

Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin Cërrik-Gramsh, në afërsi të digës së liqenit. Mësohet se një automjet tip “BMË” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në greminë. Mësohet paraprakisht se shoferi dhe pasagjeri janë dërguar me urgjencë në spital ndërsa gjendja e tyre shëndetësore nuk dihet ende. Për shpëtimin …

Lexo më shumë »

Tṙagjedi në Gramsh. Pjesëtarët e të njejtës familje humbin jetën nga Covid, në gjendje të rëndë bashkëshorti.

Dy pjesëtarë të një familjeje në Gramsh kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Sipas informacioneve për Report Tv, vjehrra, nusja dhe bashkëshorti i kësaj të fundit kanë rezultuar me Covid19. Ditën e djeshme është ndarë nga jeta vjehrra 78 vjeçare, ndërsa sot ka humbur jetën edhe nusja 55 vjeçare. …

Lexo më shumë »