Friday , December 9 2022

Belsh

Rrugët publike të bashkisë së Belshit me ndriçues inteligjentë falë mbështetjes së Qeverisë së Bullgarisë

Ambasadori i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë i Republikës së Bullgarisē në Republikën e Shqipërisë z.Momcil Rajchefski i shoqëruar nga  Ministri i Kulturës së Bullgarisë ,Prof. Velislav Minekov si dhe   zv.Ministrja e Kulturës së  së Shqipërisë, Meri Kumbe, ishin  gjatë kësaj të Premteje në Bashkinë  e Belshit ku u pritën  nga kryetari …

Lexo më shumë »

Belsh/ Zjarr në banesë, digjen orenditë. Dyshimet e para

Rreth orës 20:50, në banesën e shtetasit L.H., 42 vjeç, banues në fshatin Kajan, Belsh, ka rënë zjarr dhe për pasojë janë djegur orenditë e shtëpisë. Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri ka rënë nga pakujdesia. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Lexo më shumë »