Monday , August 15 2022

Aktualitet (Shqiperia)

“1 në 10 fëmijë në Britani janë shqiptarë, imagjinoni ç’ndodh pas 5 vitesh”, politikani anglez shkakton zemërim dhe debat me deklaratën e tij

Deklaratat e bëra nga ish-politikani i ekstremit të djathtë britanik, Nigel Farage për emigrantët e paligjshëm shqiptarë në Britaninë e Madhe kanë shkaktuar zemërim në mediat sociale, veçanërisht në Twitter. “Tani që një në dhjetë prindër të lindur të huaj në Britaninë e Madhe janë shqiptarë, ua pret mendja se …

Lexo më shumë »

“S’ka ma turp”- peticion online kundër emisioneve që transmetojnë përmbajtje denigruese dhe të dëmshme për fëmijët, kërkohet ndërhyrja e AMA-s

Studiuesi Fabian Zhilla ka nisur një peticion në internet që i drejtohet Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe Agjencisë Shtetërore për të Drejtat dhe Mbrojtjen e Fëmijëve lidhur me “reality shoë” televiziv që transmetojnë mesazhe me përmbajtje të dëmshme për fëmijët dhe shkelin moralin publik. Zhilla kërkon nga institucionet që emisione …

Lexo më shumë »