Aktualitet (Shqiperia)

Miratohet vendimi për rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët/ Manastirliu: Përfitojnë 22 mijë profesionistë të shëndetësisë

Qeveria miratoi sot vendimin për rritjen historike të pagave për profesionistët e shëndetit në të gjithë sistemin shëndetësor. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në komunikimin me median pas mbledhjes së qeverisë, e ka konsideruar këtë vendim historik për fuqizimin dhe mbështetjen e bluzave të bardha dhe rritjen …

Lexo më shumë »