Aktualitet (Shqiperia)

Detajet nga tragjedia në plazh, babai hyri në det për të shpëtuar djemtë, “I vogli doli pa jetë, por dy të tjerët do të shpëtonin nëse…”

Detaje të reja nga tragjedia e sotme në plazhin e Vilë-Bashtovës, në Kavajë, ku një baba me dy djemtë e tij të mitur kanë humbur jetën. Sipas gazetares së A2 CNN, Elitjona Doko, 55-vjeçari është futur për të shpëtuar djemtë e tij, pasi ka parë që po mbyteshin. Ka pasur …

Lexo më shumë »

Bëri ndërhyrjen e vështirë te studentja dhe i la trurin jashtë kafkës për një muaj, neurokirurgu shqiptar kujton fjalët prekëse të saj

Në punën e tij si neurokirug, Kita Sallabanda ka kryer operacione të vështira, sfiduese deri në kufijtë e së pamundurës. Teksa gjatë intervistës në “Opinion” në Tv Klan erdhi momenti për të rrëfyer një prej këtyre ndërhyrjeve, në ekran u shfaqën dy foto. Në një prej tyre mjeku ndodhet përkrah …

Lexo më shumë »