Sport

Rindërtimi i Interit nis nga Kumbulla, zbulohet plani zikaltërve

Dhe Handanoviç gjatë viteve të fundit kishte regjistruar shifra më të larta të ndeshjeve me portën e paprekur. Ky, megjithatë, është një rast ku shifrat nuk tregojnë gjithçka, sepse version 2019-‘20 i zikaltërve (më vertikalë, më pak zotërim topi, shumë hapësirë pas qendërmbrojtësve) rrezikon të pësojë ndonjë gol më shumë …

Lexo më shumë »

Kaos në ligën skoceze, Celtic drejt titullit në tavolinë.

Kampionatet në divizionin e dytë, të tretë dhe të katërt u deklaruan përfundimisht të mbyll pas një votimi të kryer gjatë kësaj jave nga klubet duke përcaktuar edhe skuadrat kampione respektive dhe kjo i jep Premier Leagues Skoceze pushtetin për të ndërprerë edhe Premiershipin që do të kurorëzonte në mënyrë …

Lexo më shumë »

Interi nuk e do, e ardhmja e Icardi-t drejt Spanjës

Dy vitet e fundit nuk kanë qenë të mbara për sulmuesin argjentinas Mauro Icardi. Futbollisti aktualisht është huazuar te PSG-ja, por parisienët nuk janë të bindur se ai mund të bëjë punë në ekip. Në Francë shkruajnë se argjentinasi tani duhet të gjejë një tjetër skuadër. Kjo sepse edhe klubi …

Lexo më shumë »