Friday , May 20 2022

Sport (Shqiperia)

Super Broja! Shqipëria mposht Hungarinë dhe mban ndezur ëndrrën për Botërorin

Një tjetër fitore historike e Kombëtares shqiptare. Kësaj here kuqezinjtë fitojnë në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën për një vend në play-off të Botërorit 2022. Shqipëria e nisi mirë ndeshjen, duke ushtruar presion, por gjithsesi, munguan gjuajtjet drejt portës hungareze. Rasti më i mirë ishte në minutën …

Lexo më shumë »

Armando SADIKU bën “golin e jetës”, superlajm për elbasanasin që shënon gola për kombëtaren

Sulmuesi i Kombëtares dhe Las Palmas në Spanjë, Armando Sadiku është bërë baba për herë të parë. Në jetë ka ardhur Luisi, me bashkëshorten dhe foshnjën që gëzojnë shëndet të plotë. Ka qenë klubi spanjoll që ka ndarë lajmin, me Sadikun që “shënon” golin më të rëndësishëm në jetë. Pas …

Lexo më shumë »