Librazhd

Ndërtohet shkolla 9-vjeçare “Ibrahim Alliu” në Librazhd, Balla: Dimri i gjen fëmijët në shkollë të re me standarde

Është ndërtuar në Hotolisht të Librazhdit shkolla e re 9-vjeçare “Ibrahim Alliu”. Lajmin e ka bërë të ditur Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, i cili përmes një postimi në rrjetn social facebook deklaron se shkolla e re u ndërtua falë kontributit financiar të diasporës shqiptare, nëpërmjet …

Lexo më shumë »

Mjaftuan vetëm 10 minuta shi për të përmbytur Librazhdin

Më pak se 10 minuta rreshje intensive të shiut mjaftuan për vështirësuar qarkullimin në qytetin e Librazhdit, duke u mbushur me ujë. Pusetat e bllokuara nga dherat, zhavori nuk arrijnë të përcjellin ujin duke shkaktuar përmbytje. Rrugët me problematike është ajo e Policisë dhe rruga e Spitalit në të cilat …

Lexo më shumë »