Cerrik

Mbyllet numërimi në bashkinë Cërrik, ja kush fiton

Andis Salla fiton një mandat katër vjeçar në krye të bashkisë Cërrik. Sipas të dhënave të fundit të KQZ, është mbyllur numërimi në këtë bashki, ku kandidati i PS Salla ka dalë fitues kundrejt kandidatit të BF Servet Duzha. Salla ka mbyllur një mandate 4 vjeçar të suksesshëm, çka bëri …

Lexo më shumë »

Cërrik, Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar “Loja e fundit”. Arrestohen 2 persona

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Cërrik, në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative, për 2 raste të veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Loja e fundit”. Si rezultat i këtij operacioni u …

Lexo më shumë »

Aksident me pasojë vdekjen/Mjeti përplas këmbësorin në aksin rrugor Elbasan-Cërrik.

Elbasan/ Informacion paraprak Në aksin rrugor Elbasan-Cërrik, shtetasi O. H., 41 vjeç, banues në Belsh, duke drejtuar automjetin tip “BMW”, ka aksidentuar shtetasin N. B., 33 vjeç, banues në Cërrik, (këmbësor) Si pasojë shtetasi N. B., ka ndërruar jetë, gjatë transportimit me ambulancë. Drejtuesi i automjetit, shtetasi O. H. është …

Lexo më shumë »