Teknologji

I injektuan vaksinën anti-Covid të oksfordit. Pacientes i shfaqet një sëmundje e rrallë dhe tepër serioze.

AstraZeneca, kompania britanike multinacionale farmaceutike dhe biofarmaceutike, ka treguar informacione të tjera rreth testeve klinike për vaksinën kandidate anti koronavirus covid-19, këtë të shtunë. Në këtë raport, përmendet një pacient i dytë, sërish i gjinisë femërore, që pas marrjes së dozës ka zhvilluar një sëmundje tepër serioze neurologjike, citon elbasaniplus.com. …

Lexo më shumë »

Daily Mail jep lajmin e madh, nuk kemi nevojë për vaksinë, zbulohet ‘kura’, që bllokon 100% infeksionin nga COVID-19

Shkencëtarët e një kompanie bioteknike në Kaliforni kanë njoftuar se kanë zbuluar një antitrup që bllokon komplet koronavirusin dhe e kanë quajtur atë “kura”. ‘Sorrento Therapeutics’, me bazë në San Diego në SHBA ka deklaruar për mediat se antitrupi STI-1499 ndalon 100% koronavirusin që të hyjë në qelizat e shëndetshme …

Lexo më shumë »