Shqipëria

Lajmi i fundit nga Shqiperia, (Tirana, Durresi, Fieri, Shkodra, Vlora, Saranda, Korca, Berat, Lezha, Kukesi, Diber, Gjirokaster, Permet, Tepelene, Prrenjas, Erseke, Devoll, Kapshtice, Puke, Malesi e Madhe, Mat, Kucove, Kavaje, Lushnje, Mallakaster, Kolonje dhe  cdo qytet apo fshat tjeter ku nje ngjarje ndodh )   do ti gjeni  kete rubrike. Inforacione të  sakta.

ElbasaniPlus është portali më i klikuar i Qarkut të Elbasanit. Në këtë portal trajtohen dhe përcillen çdo ditë për lexuesin lajmet më të fundit nga ky qark. Stafi i kualifikuar dhe puna e palodhur e tij bëri të mundur që ky portal të jetë tashmë një pikë referimi për të gjithë qytetarët që banojnë apo kanë interes rreth zhvillimeve të fundit që ndodhin në këtë qark.
ElbasaniPlus nuk ofron vetëm lajme nga Qarku i Elbasanit por edhe nga e gjithë Shqipëria. Gjithashtu në këtë portal mund të gjeni edhe rubrikat e tjera, të cilat janë mjaft informuese për çdokënd. 

July, 2022

January, 2022

October, 2021

 • 17 October

  Lëkundje të forta tërmeti në vendin tonë. Ja ku ishte epiqendra

  Disa lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në vendin tonë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare tërmeti e ka epiqendrën në afërsi të Lezhës dhe ishte i magnitudës 5 ballë. Ende nuk raportohen dëme në njerëz apo material. Lajm në përditësim.

 • 9 October

  Super Broja! Shqipëria mposht Hungarinë dhe mban ndezur ëndrrën për Botërorin

  Një tjetër fitore historike e Kombëtares shqiptare. Kësaj here kuqezinjtë fitojnë në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën për një vend në play-off të Botërorit 2022. Shqipëria e nisi mirë ndeshjen, duke ushtruar presion, por gjithsesi, munguan gjuajtjet drejt portës hungareze. Rasti më i mirë ishte në minutën …

May, 2021

 • 8 May

  Raketa kineze që ka humbur kontrollin. Rrëzikohen Shqipëria e Kosova.

  Sipas një qendre amerikane për kërkim dhe zhvillim hapësinor, mbetjet e raketës kineze që ka dalë nga kontrolli pritet të bien në sipërfaqen e Tokës në orët e fundit të së shtunës ose në orët e para të së dielës. Kjo qendër ka publikuar edhe një hartë me zonën e …

February, 2021