Saturday , July 2 2022

Peqin

Peqin- Digjet makina e parkuar përpara shtëpisë së 38-vjeçarit

Një makinë në pronësi të 38-vjeçarit me iniciale E.D. ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht. Ngjarja ka ndodhur në Peqin, ndërkohë që makina ishte parkuar para banesës së 38-vjeçarit. Nuk dihen enden shkaqet që kanë shkaktuar djegien e automjetit. “Grupi hetimor po punon për sqarimin  e rrethanave të ngjarjes, identifikimin …

Lexo më shumë »

“Dhuro një libër, ndriço një jetë”, fushatë për të pasuruar bibliotekën e burgut të Peqinit-

“Dhuro një libër, ndriço një jetë” është një fushatë  e cila synon të grumbullojë sa më shumë libra artistikë për Bibliotekën e të dënuarve që vuajnë heqjen e lirisë në Burgun e Sigurisë së Lartë në Peqin.Gjatë një prononcimi, Manolita Hida, psikologe në këtë institucion theksoi se nisur  nga fakti …

Lexo më shumë »