Foto Arkiva

Aksident në aksin rrugor Elbasan-Peqin. Mjeti përplas një biçikletë.

Në aksin rrugor Peqin-Elbasan, në vendin e quajtur “Ura e zezë”, një aksident i ndodhur rreth 06:45 ka rezultuar në dëmtimin e shtetasit të saj P. Ç., 56 vjeç i cili isjte duke drejtuar një biçikletë.
Mësohet se biçikleta është aksidentuar nga automjeti i drejtuar nga G. Ç., 27 vjeç, .
56-vjeçari ndodhet në kujdesin e mjekëve për shkak të dëmtimeve të pësuara.
Policia po kryen veprime procedurale me drejtuesin e automjetit dhe vijon punën për të përcaktuar rrethanat e aksidentit.