Saturday , July 2 2022

Elbasani

Elbasani Plus.  Lajmet më të fundit. Në këtë kategori do të përcjellim lajmet, intervistat dhe dokumentarët e realizuar prej stafit tonë.

Motoja jonë është besimi: ne jemi te pavarur, te paanshëm dhe të ndershëm, pasi në qendër te gjithçkaje që ne bëjmë qëndron publiku dhe vetëm interesat e tij.

Infromacione nga Bashkia Elbasan, Prefektura, Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, Këshilli i Qarkut Elbasan , Gjykata Elbasan, Ekipi i Futbollit Elbasan, Ekipet zinxhirë të futbollit, Ekipi i Volejbollit, Ekipi i Basketbollit.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: [email protected].

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: [email protected]

Balla drekë Krishtlindjesh në kishë me pacientët e Spitalit Psikiatrik në Elbasan: Nuk ka kuptim më të bukur festa sesa të….

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë sot në drekën që Kisha Katolike Shën Piu i Dhjetë në Elbasan organizoi për rreth 100 pacientë të Spitalit Psikiatrik të Elbasanit me rastin e festës së Krishtlindjeve. Përmes një postimi në rrjetin social facebook numri dy i PS-së, …

Lexo më shumë »

Elbasan/ Arrestohen tre persona. Ja arsyeja

Drejtimi i mjetit në gjendje të dehur, por edhe pa leje qarkullimi ka bërë që Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, të arrestonin në flagrancë shtetasit: A.M., 60 vjeç, banues në fshatin Thanë, Elbasan, dhe E.Rr., 37 vjeç, banues në fshatin Labinot-Fushë, Elbasan, pasi janë kapur …

Lexo më shumë »

Vdekja e 25-vjeçares shtatzënë në Elbasan, shefja e repartit: Më detyruan të dëshmoj se ishte urgjencë

Emisioni investigativ Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës veprimet e mjekëve të Elbasanit, gabimi i të cilëve shkaktoi vdekjen e 25-vjeçares shtatzënë Rexhina Debrova. Për herë të parë, me zë dhe figurë, emisioni investigativ faktoi se fajtor për këtë ngjarje është ekipi mjekësor që mori pjesë në operacion, i …

Lexo më shumë »

Kush pritet të drejtojë Prokurorinë në Elbasan. Emrat

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Prokurorinë e Elbasanit ku është takuar me prokurorët. Mësohet se për drejtimin e Prokurorisë së Elbasanit janë propozuar emri i Kreshnik Ajazit dhe Bledar Mustafarajt. Mësohet se njëri nga dy emrat e mësipërm …

Lexo më shumë »