Sunday , July 3 2022

Aktualitet (Shqiperia)

Kinematografia në zi, ndërron jetë Xhevdet Ferri

Kinematografia shqiptare është në zi. Artisti Xhevdet Ferri ka ndërruar jetë nga një sëmundje e pashërueshme. “Abcnews.al” mëson se aktori 60-vjeçar ishte diagnostikuar prej disa muajsh me një sëmundje të rëndë dhe po merrte trajtime intensive. Por, ai nuk ka mundur t’i mbijetojë, duke mbyllur sytë përgjithmonë. Aktori durrsak Xhevdet …

Lexo më shumë »

‘Këmbanat e alarmit po bien!’ Meta thirrje urgjente për dialog: Po shpopullohet vendi, nuk mund të ketë Shqipëri pa shqiptarë

Nevojën urgjente për dialog, presidenti Ilir Meta e sheh tek fakti që Shqipëria po shpopullohet, nisur edhe nga një raport i fundit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara. “Kambanat e alarmit po bien! Stop shpopullimit të Shqipërisë! Ky është “rreziku i vërtetë rus” që i kanoset vendit! Kjo është sfida …

Lexo më shumë »