Përplasen dy makina në Elbasan, plagosen drejtuesit/ Video

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në hyrje të qytetit të Elbasanit. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se dy automjete një tip “Benz” dhe një “Reno” janë përplasur te rrethrrotullimi i Bradasheshit.

Mësohet se përplasja ka qenë tepër e fortë dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy ddrejtuesit e mjeteve. Të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Ndërkaqë, grupi hetimor do të përcaktojë edhe shkakun e aksidentit./abcnews.al