Monday , March 27 2023

Miqësoret e Komëtares së Shqipërisë U21, lista e Alban Bushit plot me surpriza

Alban Bushi, trajneri i Shqipërisë U21, para miqësoreve me Tiranën dhe Slloveninë ka dalë në një konferencë për shtyp dhe ka folu në lidhej me situatën në ekipin Shpresa dhe për lojtarët e ftuar e qëllimet. Sa i takon listës, ka shumë emra të rinj, duke nisur me portierin Marco Alia të Lazio, e për të vijuar me emra të tjerë si Ahmet Korça, Amer Duka, Angelo Ndrecka që rikthehet, Adrian Hajdari, Kristian Mata, Ksemend Mehmeti, Dean Liço, Agon Muçolli dhe Aristidi Kolaj.

Bie në sy edhe Arbnor Muçolli, që mungoi në ndeshjet e muajit shtator dhe tashmë është rikthyer pas paraqitjeve fantastike në Danimarkë me Vejle BK.

Advertisement

Nje koment

  1. Pingback: 1pleiades