Sunday , November 27 2022

O Njerëz! Imagjinoni sikur në Elbasan të vdesin 300 persona në ditë

Per ta kuptuar situaten, O NJEREZ, qyteti i Bergamos, – ku po vdesin 300 veta ne dite – nuk eshte si Wuhani i Kines, me 11 milione banore. Bergamo eshte thjesht sa Elbasani, ne mos me i vogel, me 122 mije banore.

NJE MIKU YNE SHKRUAN NGA BERGAMO:

Imagjino sikur ne Shkoder apo Elbasan te vdesin 200-300 persona ne dite…???

Kjo eshte situata ne BERGAMO qe ka spitalin me repartin e terapise intensive me te madh ne Europe dhe ne pervec spitalit kryesor, ka edhe rreth 10 spitale te tjera ne periferi. Kur them spital periferie e kam fjalen per dy here me te madh se ai i Elbasanit.

RRINI ME SHTEPI…MOS DILNI…DHE NESE DILNI PER NEVOJA FAMILJARE…RESPEKTONI RREGULLAT…RUANI DISTANCEN…NUK ESHTE SHAKA NJEREZ…/Ilir Haxhiaj/

Shpërndajeni që ta lexojnë të gjithë

Advertisement