Cerrik

Kryetari i Bashkisë Cërrik me urdhër nga lart po spastron administratën nga ‘armiqtë politikë’

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi akuzon kryetarin e Bashkisë së Cërrikut Andis Salla se me urdhër nga lart po spastron kundërshtarët politikë nga administrata duke thyer premtimin e kryeministrit Edi Rama përgjatë fushatës elektorale. Boçi thotë se Rama po spastron administratën për t’i zëvendësuar ata me trafikantë droge. “Kryetari …

Lexo më shumë »

Vodhi ortakët, arrestohet biznesmeni nga Cërriku

Vijon operacioni “Informaliteti” për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushat e krimit ekonomik, evazionin fiskal dhe falsifikimin e dokumenteve. Operacioni pas një hetimi 1 vjeçar, zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan. …

Lexo më shumë »