Monday , June 27 2022

Elbasani

Elbasani Plus.  Lajmet më të fundit. Në këtë kategori do të përcjellim lajmet, intervistat dhe dokumentarët e realizuar prej stafit tonë.

Motoja jonë është besimi: ne jemi te pavarur, te paanshëm dhe të ndershëm, pasi në qendër te gjithçkaje që ne bëjmë qëndron publiku dhe vetëm interesat e tij.

Infromacione nga Bashkia Elbasan, Prefektura, Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, Këshilli i Qarkut Elbasan , Gjykata Elbasan, Ekipi i Futbollit Elbasan, Ekipet zinxhirë të futbollit, Ekipi i Volejbollit, Ekipi i Basketbollit.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: [email protected].

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: [email protected]

Elbasan/ Vihen në pranga 2 shtetas, procedohen penalisht 5 të tjerë, 1 në kërkim. Ja akuzat që rëndojnë mbi ta

Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Cërrik arrestuan në flagrancë shtetasin Xh. H., 29 vjeç, banues në fshatin Stanaj, Belsh, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike, në mënyrë të përsëritur, ndaj babait të tij, shtetasit S. H. Specialistët e Hetimit …

Lexo më shumë »

Ndodh sërish/ Përleshje mes grave në Elbasan

Dy incidente mes grave në rrethana të ndryshme kanë ndodhur në Elbasan. Në njërin nga rastet policia ka dërguar materialet në prokurori për A. B., 44 vjeçe dhe K. B., 23 vjeçe si dhe punohet për kapjen e shtetasit E. B., 48 vjeç, banues në lagjen “Aqif Pasha”, pasi akuzohen …

Lexo më shumë »

Elbasan/ Vihen në pranga 2 shtetas, procedohen penalisht 6 të tjerë, 2 në kërkim. Ja për çfarë akuzohen

Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin B. S., 52 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan, për veprat penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit” dhe “Shkatërrimi i pronës”, pasi është konstatuar jashtë banesës së tij, në cënim të vendimit të …

Lexo më shumë »