Aksident fatal në vendin tonë, makina përplas për vꓒekje të moshuarin

Një aksident me pasojë vꓒekjen e një të moshuari është shënuar këtë të enjte në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë. Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se shoferi me inicialet G.G., ka aksidentuar për vꓒekje një këmbësor, rreth 70-vjeç, i cili ende nuk është identifikuar.

“Sot rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lushnjë–Rrogozhinë, shtetasi G. G., 55 vjeç, duke drejtuar automjetin tip kamion “Volvo”, ka aksidentuar me pasojë vꓒekje një këmbësor rreth 70 vjeç, ende të paidentifikuar”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit dhe identifikimin e viķtimës.

Top Channel