Tërmet i fuqishëm në Greqi. Banorët nuk po gjejnë qetësi

Një tëmet i fuqishëm ka goditur shtetin e Greqisë para pak minutash. Tërmeti ishte i magnitudës 6.3 ballë dhe ka shkundur ndërtesat e ishullit të Kretës. Akoma nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale, por sipas dëshmitarëve vendas, nuk ka dyshime që fuqia e këtij tërmeti të ketë shkaktuar dëme material.

Lajm në përditësim