“Shfaqi shenja frike”, 24-vjeçari nga Elbasani hidhet nga kati i tretë i godinës spitalore pasi rezultoi me covid

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan ku një i ri 24-vjeçar është hedhur nga kati i tretë i një prej godinave të spitalit. Shkak i ngjarjes  së rëndë u bë marrja e konfirmimit se i riu ishte pozitiv për covid-19.  Ai është hedhur në një nga godinat ku kryhen analizat, ku kishte shkuar bashkë me të atin.

Vetë babai ka treguar se kishin bërë tampon në një klinike private, ku 24-vjeçari kishte rezultuar pozitiv dhe ishin nisur në spital për analiza të mëtejshme dhe nuk e ka kuptuar se si djali është shkëputur nga ai  dhe është hedhur nga kati i tretë i godinës.

Ndërkohë që  ka treguar se djali ishte trembur pas përgjigjes së tamponit.

Mësohet se  gjendja aktuale e të riut nuk paraqitet shumë e rëndë, ndërsa po i bëhet skaneri për të verifikuar nëse  ka dëmtime në kokë.

Top Channel