Monday , March 27 2023

Pësoi aksident në aksin Elbasan-Peqin/ 17-vjeçari nga Elbasani kërkon ndihmë për operacionin 18 mijë Euro në zemër!

Një rast ugjent për ndihmë ka mbërritur në redaksinë JOQ Albania para pak minutash. Bëhet fjalë për një 17-vjeçar të quajur Nensi Lleshi, i cili ditën e djeshme ka pësuar një aksident të rëndë me makinë në aksin Elbasan-Peqin dhe ka marrë dëmtime serioze në zemër. Djali është nga fshati Shirgjan i Elbasanit. E vetmja shpresë e tij është një operacion i cili është caktuar të bëhet ditën e hënë më datë 18 janar. Por familja e tij nuk ka mundësi financiare për të përballuar koston e operacionit, pasi kushton plot 18 mijë euro. Ndaj për këtë lutet që kushdo që ka mundësi financiare t’i ndihmojë sadopak.

Mesazhi i mbërritur:

Nensi lleshi 17 vjec eshte aksidentuar me date 15 janar dhe ka marre goditje shume te renda ne zemer .. operacioni do te kryhet diten e henë(18 janar) teper i shtrentje dhe babai i tij nuk ka mundesi ekonomike Faleminderit nëse e shperndani. Aksidenti ka ndodhur të dje në aksin Elbasan-Peqin. Operimi do bëhet në tiranë dhe kushton 18mij euro, në spitalin hygea në tiranë. Djali esht nga fshati Shirgjan Elbasan. Te henen duhet mbledhur kjo shumë urgjent.

Advertisement