Tuesday , February 7 2023

Në normalitetin e ri mëngjeset nisin kështu në Elbasan (Foto)

158 persona të tjerë janë infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin tonë. Ndërkohë nuk e kanë fituar dot betejën me virusin dy qytetarë të cilët ishin prekur prej disa kohësh me infeksionin vdêkjeprurës. S hpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 81 raste në Tiranë, 10 raste në Shkodër, nga 9 raste në Durrës dhe Vlorë, 6 raste në Korçë, nga 5 raste në Krujë, Fier, Lezhë, Lushnje, Kamëz, 4 raste në Kurbin, 3 raste në Kolonjë, nga 2 raste në Mat dhe Klos, nga 1 rast në Kukës, Kavajë, Berat, Gjirokastër, Sarandë, Tepelenë, Prrenjas.

Në postimin e tij ne facebook, kryetari I bashkisë Gledan Llatja shkruan:

Në normalitetin e ri mëngjeset nisin kështu në #Elbasan 🚛

Qysh prej shfaqjes së rasteve të para të prekura nga 🤜#COVID19🤛 ekipet vazhdojnë me dezinfektimin e çdo ambienti me rrezik potencial në përhapjen e virusit.🦠💨 Ndaj ju lutem ndiqni rregullat e thjeshta :

🧼 Lani duart

😷 Mbani maskën

🧍🏻↔️🧍🏼‍♀️Respektoni distancën

#MbroVeten #MbroTëTjerët

Advertisement