Me shpejtësi tej normave të lejuara. Motorri humb kontrollin dhe pëson aksident në aksin Tiranë – Elbasan

Një aksident ka ndodhur paraditen e kësaj të diele në aksin Elbasan-Tiranë. Një motorrist ka humbur kontrollin e motomjetit e për pasojë është përmbysur në mës të rrugës.

Shkak për aksidentin dyshohet të ketë qënë shpejtësia tej normave të lejuara. Autoambulanca ka mbërritur në vendngjarje, dhe ka transportuar drejt spitalit motorristin e plagosur.

Sakaq grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.