Mbizotërojnë pedagogët. Del lista zyrtare e kandidatëve për deputët PD dega Elbasan. Emrat

Vijon procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit. Është radha e degës së PD në Elbasan që të votojë kandidatët për deputetë. Anëtarësia do të votojë nesër 45 emrat për qarkun, nga ku do të dalin 14 mandate deputetësh. Demokratët kanë të drejtë të votojnë në bllok për të gjithë ose të kontestojnë një kandidaturë. Në listën e Elbasanit vihet re se janë edhe figurat e njohura të demokratëve si: Luçiano Boçi, Endri Hasa, Aurel Bylykbashi etj.

Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Elbasan:

Dega ELBASAN

ANILA BISHQEMI

ANITA DUHANXHIU

AUREL BYLYKBASHI

BESA ZHUPA

DURIM ÇEKREZI

EDMOND BIÇOKU

ELIONA GREMI

ELIOR VILA

ELSA GEGA

ENDRI HASA

ETLEVA HAXHIHYSENI

LORENC HASTOPALLI

LUÇIANO BOÇI

MIMOZA HASEIKU

QANI XHAFA

SHEFQET DELIALLISI

SONILA DAIU

TAULANT ZENELI

ZAMIR MUZHAQI

ZHENI GJERGJI

GrupDegët CËRRIK dhe PEQIN

AGUSH CERRIKU CËRRIK

ARBJOLA HALIMI CËRRIK

DASHNOR SULA PEQIN

IBRAHIM SAKO CËRRIK

NADIRE ASLLANI CËRRIK

SOKOL ELEZI PEQIN

Dega GRAMSH

ARMIR XHANGOLI

ARMANDO KLLOGJERI

IRENA PROGNI

LOREN GLLAVINA

LULJETA TOÇILA

Dega LIBRAZHD

ANXHELINA MANA

ARBEN KOXHA

ERLIND GURRA

ILIRJAN META

NDRIÇIM LILA

Degën BELSH, Qarku ELBASAN, është si më poshtë:

BLERIM KUQJA

DRITAN CANI

FITIMTAR ZEKTHI

LUMTURI FERHATI

MEHDI SHEHU

Dega PRRENJAS

ARDIAN ZENELI

BAJAZIT KARRIQI

FERIT KUSHTA

NARTI MUÇMARA