Lëkundje tërmeti në Elbasan. Të dhënat e para

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas të dhënave të para tërmeti është ndjerë edhe në kryeqytet si dhe në disa rrethe të tjera të Shqipërisë.

Sipas ekspertëve tërmeti ka qenë i magnitudës 3.2 ballë të shkallës rihtër, raporton elbasaniplus.