LAJM I FUNDIT/ Tŕagjike në Elbasan, 4 femra të humbin jeţën nga aķsidenti. Policia jep detaje

Një aķsident i rëndë me 4 viķtima dhe disa të plàgosur, sapo është regjistruar në aksin nacional Elbasan-Peqin në fshatin Papër.
Mësohet se tre mjete janë përplasur keq mes tyre ndërkohë që njëra prej të plagosurave ka mbërritur e vďekur në spital në ŕepartin e ķirurgjisë. Emrat i viķtimave ende nuk janë bërë të ditura ndërsa edhe persona të tjerë kanë mbetur të plàgosur
Perplasja ka qenë aq e fortë sa njëri prej mjeteve ka përfunduar në kanal.
Ndërkohë Policia njofton se tre mjete janë përplasur me njëri-tjetrin, konkretisht mjeti me drejtues shtetasin G.K, mjeti me drejtues shtetasin O.Sh dhe mjeti me drejtues shtetasin E.R.
Për pasojë katër shtetas kanë humbur jeťën të cilët ishin pasagjerë në mjetin që drejtohej nga shtetasi G.K,. Ndërsa dy të tjerë janë jashtë rŕezikut për jetën të cilët janë transportuar për ndihmë mjekësore.

Elbasan / Informacion paraprak
Më datë 23.09.2019, në aksin rrugor Elbasan- Papër, ka ndodhur një aķsident rrugor ku janë përplasur tre automjete, mjeti me drejtues shtetasin G.K, mjeti me drejtues shtetasin O.Sh dhe mjeti me drejtues shtetasin E.R.
Për pasojë katër shtetas kanë humbur jeťën të cilët ishin pasagjerë në mjetin që drejtohej nga shtetasi G.K, kanë humbur jetën. Ndërsa dy të tjerë janë jashtë rrezikut për jetën të cilët janë transportuar për ndihmë mjekësore.
Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po kryen veprimet për zbardhjen e shkakut të aķsidentit.