Kush është 20 vjeçarja që u plagos rëndë në aksident në Elbasan?!

Një vajzë rreth 20 vjece ka mbetur e plagosur rëndë në orët e para të mëngjesit në Krast, në dalje të Elbasanit.

Elda Samuri ishte në makinën që u aksidentua. Për fat të keq 20 vjecarja mori plagosë serioze dhe po lufton me jetën në spitalin e Traumës.

Ndërkohe shoferi I makinës ndodhet jashtë rrezikut, madje ai u arrestua në flagrancë si shkaktar I aksidentit.

Sipas policisë, shtetasi me iniciale E.M., 24 vjeç, banues në Yzberisht, Tiranë, u prangos pasi te parku Krast, Elbasan, duke drejtuar mjetin tip, “Benz”, ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe ka dalë nga rruga , për pasojë është dëmtuar vetë drejtuesi i mjetit dhe pasagjeria shtetasja E.S., 20 vjeçe, banuese në Elbasan, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve.