Këta janë VIPAT shqiptarë që i vunë fëmijeve emra të çuditshëm

Kanye West dhe Kim Kardashian kane preferuar emrat me te pazakonte per femijet e tyre. Vajzen e pare ata e quajten North West qe ne shqip do te ishte Veri Perendim, djalin Saint West, Shen Perendimi dhe emri i femijes se trete cifti gjithashtu i vendosi nje emer te cuditshem vogelushes se porsalindur, Chicago West. U cuditet apo jo?

Thjeshte nuk keni degjuar per blogeren Estela Ujka, apo personazhe te tjere te njohur shqiptare te cilet mund te konkurrojne emrat e cuditshem te femijeve te Kim dhe Kanye. Emri qe zgjodhi Ujka per vajzen e saj ishte nje emer i padegjuar i cili “theu” internetin shqiptar. Ajo e quajti ate pikerisht Damar Brooklyn.

Per “Jo Vetem Mode” Estela ka thene : “Doja nje emer te veçante per Damar, ashtu si motrat e saj Lorest dhe Sharmin qe jane unike mendoj une. Doja qe ajo te kishte nje emer te forte” Edhe cifti Sara Hoxha dhe Ledion Lico ka nje lidhje shpirterore me kryeqytetin britanik.

Ata thone se eshte qyteti ku lindi natyrshem dashuria mes tyre ndaj ata vendsoen qe femija tyre te ishte i destinuar ta therrinin perjete Londer duke e quajtur ate London Noor Lico.

Alban Dudushi dhe partnerja e tij Bieta Sulo ishin shume te pavendosur per emrin qe do t’i vinin te birit. Cifti per djalin e tyre zgjodhen dy emra krejtesisht shqiptar, Kroi Art. Meqe e nisem ne fillim te tregonim per Kardashainet, kengetarja shqiptare Zaimina Vasjari preferoi qe e bija e saj te kishte pikerisht pikerisht emrin e nje prej motrave te famshme, Khloe.

Ky emer vjen nga antikiteti grek dhe ne shqip qe do te thote lulezim. Ermal Mamaqi dhe partnerja e tij Amarda Toska u ben prinder per here te dyte, por tani me nje vajze. Emri qe cifti zgjodhi per vogelushen u kthye ne nje lajm te vertete. Nesoj me ate te kantautores australiane ata vendosen ta quanin vajzen e tyre , Sia.