Monday , January 30 2023

I moshuari u shpëton mrekullisht flakëve në Elbasan, por mbetet “pa çati” mbi kokë

Një banesë në Krastë është përfshirë nga flakët mëngjesin e djeshem. Në këtë banesë jetonte një i moshuar i vetëm, i cili nga pakujdesia,  ka shkaktuar zjarr me stufa të drurëve .

Flakët janë përhapur në gjithë guzhinën duke e djegur komplet dhomën e guzhinës.

Nga flakët fatmirësisht ka shpëtuar, mrekullisht i moshuari i vetëm i cili ka arritur të dalë në kohë jashtë dhe të njoftoj zjarrfiksin të cilët kanë mundur të shuajnë zjarrin. /abcnews.al/

Advertisement