Elbasan; Shkrumbohet nga flakët një hambar, pronari pëson djegie në fytyrë

Një zjarr permasave te medha ka perfshire dhe shkrumbuar një hambar në fshatin Bujqës në qytetin e Elbasanit. Fatmirësisht pronari i këtij hambari ka shpëtuar megjithëse ka pasuar djegie në fytyrë. Ai ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Nga zjarri i përmasave të mëdha është djegur edhe një mjet bujqësor.

Sipas informacioneve zjarri ka ardhur nga puna me aparaturën e saldimit.

Top Channel