Sunday , January 29 2023

Elbasan/ Pronari i biznesit rezultoi me koronavirus, dezinfektohet dyqani dhe banesa. Dyshime për persona të tjerë të infektuar

Fakte të reja për një person që është konfirmuar si pozitiv me koronavirus ne Elbasan. Mësohet se ai ka në pronësi një dyqan mishi, ndërsa biznesi momentalisht është i mbyllur.

Ajo çfarë është shqetësuese ka të bëjë me familjarët e tij apo ndonjë kontakt me qytetarët që kanë blerë produkte në biznesin e tij.

Ka nisur dezintektimi i ambjenteve të këtij të fundit si dhe banesës së tij. Pacienti ka shfaqur probleme shëndetësore dhe është duke marrë mjekime në Spitalin Infktiv në Tiranë. Familjarët e tij janë vetëizoluar.

Në banesën e tij kanë mbërritur edhe ekspertë të Institutit të Shëndetit Publik për të bërë kontrollet dhe verifikimet e duhura por edhe dezinfektimin e banesës.

Banesa ndodhet në katin e dytë të një godinë ndërsa biznesi është në katin e parë, teksa pohon se banorët nuk kanë pasur informacione për këtë situatë por lajmi I ka trembur.

Biznesi dhe banesa e personit me Covid-19 ndodhet në Lagjen 11 Nëntori të qytetit të Elbasanit. Dyhsohet se rasti është i ri dhe nuk janë gjetur ende dyshime të mirëfillta rreth kontakteve se ku e ka marrë infektimin.

Advertisement