Elbasan, Pritej përgjigjja e shtatë tamponëve, ja rezultati

Shkon në 584 numri i të prekurve në vend nga covid-19. 22 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit, ndërsa ka shkuar në 327 numri i të shëruarve. Prej disa ditësh Elbasani vijon tw mbetet pa raste tw reja sa i përket situatës së krijuar nga pandemia e Covid-19. ISHP Elbasan ka bwrw tw ditur se gjatw ditws sw djeshme janw marrë 7 tamponë të cilët kanë rezultuar negativë.

Elbasani vijon të mbetet me 16 raste të konfirmuara pozitive me Covid-19, ndwrsa bashkitw e tjera tw qarkut janw ende tw paprekura.

Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Kurbin, Krujë, Shkodër dhe Tiranë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 253 raste

– Durrës 42 raste

– Lushnje 6 raste

– Elbasan 16 raste

– Fier 36 raste

– Kavajë 9 raste

– Rrogozhinë 4 raste

– Korçë 19 raste

– Vlorë 5 raste

– Shkodër 99 raste

– Lezhë 14 raste

– Berat 2 raste

– Has 13 raste

– Krujë 23 raste

-Tropojë 4 raste

– Pukë 5 raste

– Mirditë 3 raste

– Kukës 11 rast

-Mallakastër 1 raste

– Kurbin 19 raste