Wednesday , February 8 2023

Elbasan; Momente tensioni mes policisë dhe një 50-vjeçari, pasi rráhu ish-gruan, nuk lejoi që të…

Momente plot tension dhe me përplasje e dhụnë kanë qenë ato sot, kur punonjësit e zyrës së Përmbarimit kishin shkuar në një familje në Belsh, për ekzekutimin e një vendimi gjyqësor, por janë përballur me një 50-vjeçar, që pasi rrahu ish-bashkëshorten, kundërshtoi punonjësit e Policisë.Policia e  Elbasanit aŕestoi në flagrancë shtetasin N. Ç., 50 vjeç, banues në Belsh.

Sot, në lagjen ‘Kongresi’, Elbasan, ka penguar punonjësit e Zyrës së Përmbarimit Elbasan dhe gjatë ekzekutimit të vendimit gjyqësor, ka ushtruar dhụnë fizike ndaj ish-bashkëshortes së tij duke e penguar në marrjen e kujdestarisë së fëmijës.

Gjithashtu ky shtetas ka kundërshtuar punonjësit e Policisë në krye të detyrës.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan.

Advertisement