Elbasan/ Kapen në flagrancë 2 shtetas, tjetri në kërkim. Mësoni arsyen

Shtatё emigrantё tё pαligjshém janё kapur nё flagrancё në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, pasi kishin kaluar kufirin nga Korça dhe po shkonin në Tiranë. Sipas njoftimeve të policisë, emigrantёt janё ndihmuar nga tre shtetas shqiptarё. Dy prej tyre, me inicialet N.N. 25 vjeç dhe A.L. 32 vjeç, janё arrestuar, ndёrsa tjetri A.D. 24 vjeç ndodhet nё kёrkim.

Shtetasit janë kapur nga shërbimet e Policisë, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, duke transportuar 7 shtetas të huaj, kundrejt fitimit 200 euro për person.

Në cilësinë e provave materiale u sékuestruαn dy automjete dhe tre aparate celularё.

Materialet hétimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.